Porady prawne w kancelarii adwokackiej

adwokat alimenty Toruń

Prawo rodzinne jest to gałąź prawa cywilnego, która zajmuje się regulacją stosunków małżeńskich, kontaktów między rodzicami i dziećmi, a także kwestiami ojcostwa. Prawo rodzinne dotyczy również obowiązku alimentacyjnego, a także opieki i kurateli. Wszelkie kwestie związane ze sprawami rodzinnymi zazwyczaj zaliczają się bardzo delikatnych, dlaczego podczas korzystania z kancelarii adwokackiej stawia się duży nacisk na indywidualne podejście do spraw oraz całkowitą dyskrecję. 

Kancelaria adwokacka w sprawach z zakresu prawa rodzinnego

Adwokaci, świadczący swoje usługi w kancelarii zajmują się sprawami odnośnie rozwodów i separacji mając pełną świadomości, że tego rodzaju sprawy zazwyczaj w procesach sądowych są długotrwałe i skomplikowane. Adwokat pomoże zebrać odpowiednią dokumentację wykorzystywaną w procesie rozwodowym separacji, a także dopilnuje wszelkich formalności by przebieg procesu był jak najbardziej sprawny. Udzieli on również pomocy w kwestiach orzeczenia o winie, alimentów na rzecz dziecka, podział majątku, powierzenia władzy rodzicielskiej. Podczas rozwodu dochodzi również kwestia zmiany nazwiska co także łączy się z dodatkowym złożeniem oświadczenia do Urzędu Stanu Cywilnego. Separacja może być również przeprowadzona w trybie nieprocesowym co wymaga wstąpienia do Sądu Okręgowego ze wspólnym wnioskiem o jej orzeczenia.

W chwili zawarcia małżeństwa powstaje wspólnota majątkowa określona również mianem ustawowym ustrojem majątkowym. Obejmuje ona swoim zakresem cały majątek nabyty przez obie strony małżeństwa, jaki pojedynczo przez każdego z osobna. W trakcie małżeństwa można dojść do konieczność ograniczenia rozszerzenia lub zniesienia wspólnoty małżeńskiej. Adwokaci w kancelarii prawnej pomogą ustalić rozdzielność majątkową jak dokonać podziału majątku oraz pomogą stwierdzić czy któryś z przedmiotów majątkowych, który został nabyty w trakcie trwania małżeństwa nie wchodzi w skład wspólności majątkowej. Dzięki poradom adwokata klient może dowiedzieć się, które z przedmiotów majątkowych wchodzą w skład wspólnoty, a także które z nich nie stanowią odrębnego majątku małżonków. Adwokaci pomogą zaplanować jak najbardziej dogodny sposób podzielenia majątku.

adwokat alimenty Toruń

Prawo rodzinne dotyka wielu delikatnych sfer życia – warto w odpowiednich sytuacjach szukać pomocy kancelarii adwokackiej, tak by chronić członków rodziny.

Kiedy możemy potrzebować porady prawnej?

Bardzo często do kancelarii adwokackiej zgłaszają się klienci pragnący uzyskać poradę w kwestiach spraw o kontakty i tych związanych z władzą rodzicielską. Władza rodzicielska dotyczy bezpośrednio wszelkich kontaktów rodzica z dzieckiem. W momencie separacji bądź rozwodu konieczne jest ustalenie opieki nad dzieckiem dlatego w tej sytuacji pomoc adwokat jest nieoceniona. Będzie on w stanie w należyty sposób reprezentować niezbędne wnioski dowodowe i czuwać nad prawidłowym przebiegiem postępowania.

Adwokat jest również w stanie pomóc i doradzić klientom w sprawie procedur ustalenia ojcostwa. Pomogą dobrać dowody potrzebne do wykazania ojcostwa oraz pomogą skorzystać z domniemań prawnych wprowadzonych do przepisów kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, które umożliwiają ułatwienie i przyspieszenie całej procedury. Również podczas starania się o alimenty pomoc adwokata może być kluczowa w przebiegu całego procesu.

Porady prawne w zakresie prawa cywilnego i rodzinnego są niezwykle pomocne, a niekiedy niezbędne min w procesie rozwodowym, podczas ustalania ojcostwa czy alimentów. Adwokaci pomogą skompletować wszelkie niezbędne dokumenty oraz będą świadczyć usługi doradcze i reprezentować klienta w sądzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *