Michał Jędrzejczak prokurator

Michał Jędrzejczak prokurator

12 listopada w Warszawie odbyła się uroczystość nominacji Michała Jędrzejczaka na stanowisko prokuratora. Podczas tej szczególnej uroczystości nominacje otrzymali także inny nowi prokuratorzy rejonowi, okręgowi i apelacyjni. Nominacja była całkowitym zaskoczeniem, ponieważ nikt nie spodziewał się awansu na prokuratora w tak młodym wieku. 34-letni  Michał Jędrzejczak nie krył swojego zdziwienia.

Michał Jędrzejczak o swojej nominacji

– Jestem zaskoczony, ale z drugiej strony czuję, że zasłużyłem na to wyróżnienie. Od kilku lat ciężko pracowałem w prokuraturze w Nowej Soli, czego efekty zostały docenione przez prokuraturę generalną. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się tej nominacji, ale jestem z niej bardzo szczęśliwy.

Poznajmy nowego prokuratora

Świeżo upieczony prokurator wyróżniał się już na studiach, gdzie w ramach wolontariatu świadczył bezpłatną pomoc prawną osobom ubogim. Po patronatem Jarosława Woźniaka ukończył aplikację prokuratorską po czym rozpoczął karierę w nowosolskiej jednostce rejonowej. W rozmowie z Michałem Jędrzejczykiem zapytaliśmy go o jego plany na przyszłość:

– Na tym etapie staram się skupić na moich nowych obowiązkach. Wiem jak dużym wyzwaniem jest dla mnie ten awans, ale to jeszcze bardziej motywuje mnie do działania.